שאיבות ביוב, נזילות ומה שביניהן

שאיבות ביוב מתבצעות על ידי ביובית. הביובית היא משאית שעליה מותקנים מיכל קיבול למי שופכין, משאבות ינקה ומשאבות הסנקה ובעזרתה ניתן ליצור ואקום ולשאוב מי שופכין יחד עם חפצים זרים שגורמים לסתימות. תפקיד נוסף של הביובית הוא לשטוף קווי ביוב מסועפים ולנקות אותם מבפנים.


image

במקביל, יש לזכור שנזילות נגרמות בגלל חדירת חפצים זרים, בלאי, שחיקה והצטברות לכלוך בתוך הצנרת. מכאן שהשימוש בשאיבות נועד בין היתר למנוע נזילות. במילים אחרות, קיים קשר ברור בין נזילות ושאיבות ביוב וכדאי להכיר אותו אם רוצים לשמור על רמת חיים גבוהה בבית הפרטי, בחנות, במשרד או בכל מקום אחר שבו משתמשים בצנרת.

פעולות שניתן לבצע רק עם ביובית

פתיחת סתימות ביוב עם ביובית מבוצעת מטבע הדברים רק אחרי שמוצאים את מקור הנזילה ומוודאים שמדובר בסתימה. עם זאת, יש עוד הרבה פעולות שניתן לבצע עם ביובית ורצוי להכיר אותן:
א. שאיבת מי תהום – רטיבות במקלטים, פירי מעליות וחניונים תת קרקעיים או מקומות נמוכים נוספים לא תמיד נובעת מנזילה בצנרת. לעיתים קרובות מדובר על מי תהום שחודרים לתוך המקומות הנמוכים ודורשים שאיבה. כאן נכנסת לתמונה הביובית עם מכל הקיבול והציוד הייעודי שלה.
ב. בורות שומן, רקב ודלק – אנשים מן השורה מתקשים לזהות את ההבדל בין נזילות מים לבין נוזלים אחרים. אם למשל מדובר בבורות שומן, בורות רקב ובורות דלק, הדרך היחידה לבצע שאיבה יסודית ומועילה היא להשתמש בביובית.
ג. תחזוקה שוטפת – הפעולה החשובה ביותר שאפשר לבצע עם ביובית על מנת למנוע נזילות וסתימות היא תחזוקה שוטפת. את התחזוקה מבצעים באמצעות צינורות מים בלחץ גבוה שבעזרתם ניתן לשטוף קווי ביוב ישנים, מסועפים, חלודים, מלוכלכים וסתומים. התחזוקה חשובה במבני מגורים ומתאימה גם לעיריות מקומיות.
לסיכום, נזילות מים מעידות על בעיה חמורה יותר ואין להקל בהן ראש. הפתרון הוא ברוב המקרים להזמין שאיבות ביוב ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. באותה הזדמנות אפשר גם לשאול על שימוש בביובית לתחזוקה שוטפת ולטובת שאיבת מי תהום, בורות שומן ועוד.

Comments

Popular posts from this blog

מי מוסמך להשתמש בביובית?

טיפים לפתיחת סתימות ביוב לבד

מהו השימוש העיקרי שנעשה בביובית?